Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 3. prosince 2023 Svatoslav

Mars útočí!

22. 03. 2021 9:04:12
Tento článek má za úkol po dlouhé době trochu pobavit a odlehčit, byť řada v něm uvedených opatření je legrační pouze do doby, než jejich absurditu plně pocítíte na vlastní kůži a pak už tak legrační nejsou.

Obsadili nás marťani?

Nemusíte se děsit dopředu, ještě jsem se úplně nezbláznil, jen jsem milovníkem sci-fi a při pohledu na naši vládu mě napadlo, zda nás neobsadili marťané, kteří se na svých planetách dobře baví současným chaosem. Neříkejte, že už vám na mysl nepřišlo něco podobného, protože některé výroky a kroky naší vlády jsou jak z říše mimozemšťanů a nikoli rozumně smýšlejících lidí.

Marťan z planety Hamač

(poblíž velké černé díry, která ráda přerozděluje hmotu, ale většinu spotřebuje sama)

Tuhle planetu poznáte z dálky, je sice miniaturní, ale září svítivě rudě a zdejší obyvatelé nejsou příliš početní, zato prostorově výrazní. Jejich motivace k obsazení naší vlasti je ryze účelová, nemají totiž z neznámého důvodu rádi sociální demokraty, takže se rozhodli jejich stranu zadupat do propasti dějin. Vybrali si k tomu nejpovolanějšího, svého velitele planety Hamač, kterého obdařili červenou mikinou a podle jejich názoru briskním rozumem. Ovšem tenhle mimozemšťan přišel likvidaci na chuť, proto se nezaměřuje jen na členy sociální demokracie, ale vzal si do parády rovnou všechny obyvatele. Nikoho asi nepřekvapilo, že marťan Hamač není žádným milovníkem sportu, takže zakázal rekreační pohyb mimo hranice katastru obce a zdrcující ránu covidu uštědřil také zákazem vycházení po 21. hodině. Přísný mimozemšťan podporuje represe vůči neposlušným jedincům, včetně zakleknutí otce malého dítěte na liduprázdné ulici. My z planety Rozumné Česko víme, že sport je nejlepší prevence, proto nemá význam zahnat lidi ve vyšší koncentraci do parků v jejich obci. Dále jsme pro rozumné využití policie v této nelehké době, třeba by místo šikany občanů mohli pomoci přetíženému zdravotnictví.

Marťan z planety Havlič

(Zemi velmi vzdálená planeta v solárním systému Malé Sony, souhvězdí Velkých Výmolů)

Nevelkou planetu v souhvězdí Velkých výmolů obývají mimozemšťané, kteří díky enormnímu tlaku atmosféry téměř nespí a jejich velkým koníčkem je matení lidí zejména podnikajících a samostatně výdělečně činných. Ale nakonec jim přijde vhod škodolibé trápení kteréhokoli člověka na Zemi. O vyslání k nám je u nich obrovský zájem, proto jsou vybíráni jen ti nejaktivnější, kteří na Zemi zvládnou dvě ministerstva a naučí se pro marťany z planety Havlič neskutečně obtížnou věc, a sice spánek alespoň do dvou hodin do rána. Mezi povedené žerty tohoto mimozemšťana patří například slibování obchodníkům, že od pondělí se určitě otevře, natěšení podnikavci se vrhnou do příprav a mezitím si Havlič potutelně mne ruce, jednak z důvodu, že jim to v neděli zakáže, ale taky proto, že ve své původní podobě není na končetiny zvyklý, má pouze jakési gelovité výběžky roztékající se do prostoru. Havlič ovšem touží znepříjemnit život všem obyvatelům České republiky, proto nařídí zapáskovat část zboží v supermarketech, abyste si v zimě nemohli koupit boby a na Velikonoce pomlázku. Planeta zdravého rozumu by okamžitě strhla pásky a hlavně otevřela malé obchůdky, kde si každý majitel dodržování epidemických pravidel pohlídá sám. Za samozřejmé považujeme dodržovat slovo a neslibovat vyčerpaným obchodníkům termíny otevření, které budeme několikrát rušit.

Marťan z planety Blatník

(stále nebylo klasifikováno, zda velikost tělesa vůbec splňuje kritéria planety, nebo zda se nejedná jen o satelitní měsíc)

Na téhle nehostinné planetce tisíce světelných let vzdálené od Země se pohybují postavičky s legračně odstátýma ušima velkých rozměrů a na naši planetu vyslali exponenta, který si nelehkou úlohu dětského lékaře a nyní ministra zdravotnictví vylosoval v marťanské populární tombole s názvem „trápení lidí přímo na Zemi“. Mezi perly tohoto mimozemšťana patří nošení dvou roušek na sobě či nutnost mít respirátor v prázdném parku, protože nechce, aby z tohoto opatření platily nějaké výjimky. My z planety Rozumu dodáváme, že při pravidelném používání našeho názvu v praktickém životě každý soudný občan pochopí, že na liduprázdné ulici nemá ochrana dýchacích cest žádný smysl, pokud tedy nechcete před koronavirem chránit odpadkový koš nebo pouliční lampu. Marťan Blatník se dále rozhodl, že očkování se také beze zmatku neobejde, řídí se totiž heslem, proč věci dělat jednoduše, když to jde složitě. Takže zmatek v registracích, nedostatek vakcín a nekoncepční strategie očkování jednotlivých skupin. Planeta rozumné Česko odpovídá, že by to lépe zvládlo každé logistické centrum velké přepravní firmy, co jim to prostě zadat? Marťané z planety Blatník ovšem nejsou ve své podstatě zlí nebo záškodní, ale svého exponenta už by si mohli stáhnout zpět.

Marťan/ka z planety Šiler

(planeta je zcela mimo dosah teleskopů současných ekonomů, její existenci je možné připustit jen při upuštění od všech známých ekonomických teorií)

Zajímavostí je, že na ní žijí pouze marťanky samičího pohlaví, které se našim ženám podobají v touze být co nejkrásnější. Proto nebylo pochyb, že jejich exponentka bude u nás na Zemi velká parádnice s pečlivě zastřiženým účesem a sladěnými módními doplňky. Marťanky z Šileru vůbec netuší, co je to matematika a ekonomie, proto byla jasná volba ministerstvo financí, kde měla jejich exponentka v plánu napáchat co nejvíce škod. Tato mimozemšťanka se řídí pravidlem, že zmatek a komplikovanost jsou nejlepšími zbraněmi v boji s kompenzací chtivými podnikavci, kteří to ještě nezabalili a své podnikaní nestopli. Víme, že byrokracie má většinou zvláštní choutky, proto s marťankou ze Šileru ochotně spolupracuje na týrání obyvatel naší země, protože moc dobře vědí, že za to dostanou štědře zaplaceno v podobě vysokých odměn. Planeta Rozumné Česko virtuálně tluče hlavou do zdi, stát má v době krize šetřit především ve výdajích plus podržet postižené podnikatele srozumitelnými a adekvátními kompenzacemi.

Tento článek měl za úkol po dlouhé době trochu pobavit a odlehčit, byť řada v něm uvedených opatření je legrační pouze do doby, než jejich absurditu plně pocítíte na vlastní kůži a pak už tak legrační nejsou.

Na závěr jen dodám, jak tenhle marťanský sci-fi útok nakonec dopadne, záleží především na nás, proto běžte v říjnu k volbám a hoďte to těm, co kopou za rozumné Česko.

Mé další články naleznete ve výběru na

miroslavkrizek.blog.idnes.cz

Autor: Miroslav Křížek | pondělí 22.3.2021 9:04 | karma článku: 42.49 | přečteno: 9685x

Další články blogera

Miroslav Křížek

Ekonomický odhad roku 2022

Letošní rok se chýlí ke konci, a proto si dovolím uzavřít ho ekonomickou predikcí pro rok přicházející. Nekončíme s příliš optimistickými čísly, co se týká naší i světové ekonomiky.

16.12.2021 v 7:08 | Karma článku: 32.79 | Přečteno: 5077 | Diskuse

Miroslav Křížek

NEflace, aneb nový ekonomický pojem

Inflaci se ve svých článcích věnuji dlouhodobě, ačkoli jsem její dramatické zvýšení předpokládal již na začátku tohoto roku, tak si při současné úrovni meziročního růstu 5,8 % kladu otázku, kdo je viníkem.

22.11.2021 v 8:05 | Karma článku: 31.30 | Přečteno: 4518 | Diskuse

Miroslav Křížek

Pár ekonomických rad pro novou vládu

Pár ekonomických rad pro novou vládu. 5 zásadních problémů, které může nová vláda, doufejme, vyřešit.

13.10.2021 v 7:12 | Karma článku: 32.22 | Přečteno: 3720 | Diskuse

Miroslav Křížek

Zase ta zatracená inflace

Ve svých článcích před inflačním rizikem varuji dlouhodobě, má predikce ze začátku roku předpovídala zhruba tříprocentní inflaci, trefil jsem se téměř přesně.

23.9.2021 v 7:11 | Karma článku: 29.01 | Přečteno: 3284 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Jaromíra Vítková

Příprava nové kapacitní komunikace I/73 pokračuje

Již dlouhodobě se zasazuji o výstavbu nové kapacitní komunikace I/73 a přestože vše nejde tak rychle, jak by si mnozí přáli, tak se pomalými krůčky blížíme ke kýženému výsledku.

1.12.2023 v 19:24 | Karma článku: 4.41 | Přečteno: 115 |

Daniela Kovářová

Potraty a vraždy

Potrat, eufemisticky zvaný „přerušení těhotenství zánikem plodu“, je dovolen[1] do 12. týdne těhotenství, resp. u biologických vad do 24. týdne od početí. Jde o administrativní úkon, operaci, sociální opatření nebo vraždu?

30.11.2023 v 9:48 | Karma článku: 20.37 | Přečteno: 417 | Diskuse

Petr Lachnit

Dobrých inženýrů je mnoho, ale každý talentovaný učitel je nenahraditelný!

Budoucí premiér Petr Fiala uvedl 5. listopadu 2019 na svém facebooku: „Požadujeme zvýšení platů učitelů na 150 % průměrné mzdy. Učitelé potřebují skutečné peníze, za prázdné sliby Andreje Babiše si nic nekoupí.“

30.11.2023 v 8:50 | Karma článku: 16.67 | Přečteno: 321 | Diskuse

Jiří Paroubek

Slabiny státního rozpočtu pro rok 2024

Po celou svou profesionální kariéru dělám na nejrůznějších pracovních úrovních rozpočty. Dříve i dnes na úrovni podnikové, firemní.

29.11.2023 v 14:59 | Karma článku: 24.89 | Přečteno: 445 | Diskuse

Jaromíra Vítková

PROSAZUJI ODSTRANĚNÍ LEGISLATIVNÍ CHYBY V NOVELE ENERGETICKÉHO ZÁKONA

Již od minulého volebního období se věnuji problematice propan-butanových lahví a obchodu s propan-butanem. V této záležitosti spolupracuji s vedením Ministerstva životního prostředí v čele s ministrem Petrem Hladíkem.

27.11.2023 v 20:49 | Karma článku: 4.33 | Přečteno: 153 |
Počet článků 35 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6223

Ekonom, vysokoškolský pedagog, podnikatel, politik, filantrop, otec a letec. Ředitel několika institucí podporujících podnikání v ČR. Úspěšný podnikatel napříč obory.

Vyhráli čtvrt miliardy ve Sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...

Žádný div, že berou útokem naše obchody. Poláci prověřili české ceny

Stejný řetězec obchodů, stejné výrobky, a naprosto propastný rozdíl mezi cenami. Polský portál Fakt ze zaměřil na ceny...